SR-5-2.5A-AP
- Номер детали производителя:
- SR-5-2.5A-AP
- Производитель/бренд:
- Eaton-Electronics Division
- Часть описания:
- FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD
- Состояние запаса:
- 375
- Производитель :
- Eaton-Electronics Division
- Категория продукта :
- Предохранители
- Approval Agency :
- CCC, cULus, KC-MARK, PSE, SEMKO, VDE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 2.5 A
- Fuse Type :
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Melting I²t :
- 45
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can, Vertical
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V