TR1-2410FA500-R
- Номер детали производителя:
- TR1-2410FA500-R
- Производитель/бренд:
- Eaton-Electronics Division
- Часть описания:
- FUSE FAST 500MA 2410 SMD
- Производитель :
- Eaton-Electronics Division
- Категория продукта :
- Предохранители
- Approval Agency :
- cURus
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Fuse Type :
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-SMD, Square End Block
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.256" L x 0.122" W x 0.122" H (6.50mm x 3.10mm x 3.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V