CB61F20A-TR1
- Номер детали производителя:
- CB61F20A-TR1
- Производитель/бренд:
- Eaton-Electronics Division
- Часть описания:
- FUSE BRD MNT 20A 72VDC SMD
- Производитель :
- Eaton-Electronics Division
- Категория продукта :
- Предохранители
- Approval Agency :
- cURus
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 500A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 20 A
- Fuse Type :
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Melting I²t :
- 210
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-SMD, Square End Block
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 72 V