MFU1206FF06300P100
Номер детали производителя:
MFU1206FF06300P100
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 63VDC 1206
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Предохранители
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
6.3 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.516
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20mm x 1.60mm x 0.55mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
63 V