FC-5432-12A-C3-C
- Номер детали производителя:
- FC-5432-12A-C3-C
- Производитель/бренд:
- Delta Electronics
- Часть описания:
- SMD FUSE RATED CURRENT 12A/35VDC
- Производитель :
- Delta Electronics
- Категория продукта :
- Электрические, специальные предохранители
- Applications :
- Battery Protection
- Approval Agency :
- TUV, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 12A
- Features :
- 7 ~ 14V Triggerable
- Fuse Type :
- Board Mount
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Nonstandard SMD
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.213" L x 0.126" W x 0.045" H (5.40mm x 3.20mm x 1.15mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 35 V