FT600-1250-2
- Номер детали производителя:
- FT600-1250-2
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- FUSE BRD MNT 1.25A 600VAC 2SMD
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Электрические, специальные предохранители
- Applications :
- Telecom
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 60A
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 1.25A
- Features :
- Fuse Type :
- Board Mount
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-SMD, Square End Block
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.402" L x 0.122" W x 0.122" H (10.20mm x 3.10mm x 3.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V