EVK10-15-T
Номер детали производителя:
EVK10-15-T
Производитель/бренд:
Eaton-Bussmann Electrical Division
Часть описания:
EV Fuse 15A 1000VDC S10 T Type
Производитель :
Категория продукта :
Электрические, специальные предохранители
Applications :
Electrical, Industrial
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
25kA
Class :
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.404" Dia x 1.500" L (10.26mm x 38.10mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1 kV
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CIR BRKR 50A 32VDC AUTO RESET
    CIR BRKR 40A AUTO RESET
    CIR BRKR 30A PUSH-RESET
    CIR BRKR 20A AUTO RESET
    FUSE LP CCP CLASS G 20A P-SCREW
Каталог сопутствующих товаров
  • Bel Fuse, Inc.
    FUSE HAZARD LOCATION 250V 250MA
  • Bel Fuse, Inc.
    FUSE HAZARD LOCATION 250V 125MA