MCR004YZPF10R2
- Номер детали производителя:
- MCR004YZPF10R2
- Производитель/бренд:
- ROHM Semiconductor
- Часть описания:
- RES SMD 10.2 OHM 1% 1/32W 01005
- Производитель :
- ROHM Semiconductor
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.006" (0.15mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 01005 (0402 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.03W, 1/32W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- Resistance :
- 10.2 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%