MMA02040C1000FB000
- Номер детали производителя:
- MMA02040C1000FB000
- Производитель/бренд:
- Vishay BC Components
- Часть описания:
- RES 100 OHM 1% 2/5W MELF 0204
- Производитель :
- Vishay BC Components
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- MELF, 0204
- Power (Watts) :
- 0.4W, 2/5W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0204
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%