PC-3015R00JE66BKT
- Номер детали производителя:
- PC-3015R00JE66BKT
- Производитель/бренд:
- Vishay / Dale
- Часть описания:
- RES CHAS MNT 15 OHM 5%
- Производитель :
- Vishay / Dale
- Категория продукта :
- Резисторы для монтажа на шасси
- Coating, Housing Type :
- Ceramic
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Proof, Safety
- Height - Seated (Max) :
- 0.748" (19.00mm)
- Lead Style :
- Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
- Mounting Feature :
- Brackets
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 275°C
- Package / Case :
- Radial, Rectangular Case
- Power (Watts) :
- 30W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 15 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.953" L x 0.748" W (75.00mm x 19.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%