CLS-TC11A12250B
Номер детали производителя:
CLS-TC11A12250B
Производитель/бренд:
Lumex, Inc.
Часть описания:
SWITCH TOGGLE SPST 20A 12V
Производитель :
Lumex, Inc.
Категория продукта :
Тумблеры
Actuator Length :
20.00mm
Actuator Type :
Standard Round
Bushing Thread :
M12 x 0.75
Circuit :
SPST
Current Rating (Amps) :
20A (DC)
Features :
Illumination :
Illuminated
Illumination Type, Color :
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Ingress Protection :
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.20mm Dia
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-Off
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
12 V