CLS-TS11A12250Y
- Номер детали производителя:
- CLS-TS11A12250Y
- Производитель/бренд:
- Lumex, Inc.
- Часть описания:
- SWITCH TOGGLE SPST 25A 12V
- Производитель :
- Lumex, Inc.
- Категория продукта :
- Тумблеры
- Actuator Length :
- 17.00mm
- Actuator Type :
- Flatted
- Bushing Thread :
- Circuit :
- SPST
- Current Rating (Amps) :
- 25A (DC)
- Features :
- Illumination :
- Illuminated
- Illumination Type, Color :
- LED, Yellow
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12 VDC
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Operating Temperature :
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 24.00mm Dia
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 12 V