FMF06FTFR005-LH
Номер детали производителя:
FMF06FTFR005-LH
Производитель/бренд:
Venatronics
Часть описания:
RES 0.005 OHM 1% 1/2W 1206
Производитель :
Venatronics
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
5 mOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.065" W (3.10mm x 1.65mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%