RG1005N-101-D-T10
Номер детали производителя:
RG1005N-101-D-T10
Производитель/бренд:
Susumu
Часть описания:
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/16W 0402
Производитель :
Susumu
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.5%