PE2010DKE070R025L
- Номер детали производителя:
- PE2010DKE070R025L
- Производитель/бренд:
- YAGEO Group
- Часть описания:
- RES 0.025 OHM 0.5% 1/2W 2010
- Производитель :
- YAGEO Group
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.89mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 2010 (5025 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 25 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
- Supplier Device Package :
- 2010
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.5%