RGC2010DTC110K
Номер детали производителя:
RGC2010DTC110K
Производитель/бренд:
Stackpole Electronics, Inc.
Часть описания:
RES 110K OHM 0.5% 3/4W 2010
Производитель :
Stackpole Electronics, Inc.
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
110 kOhms
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%