DS1E-M-DC12V-R
Номер детали производителя:
DS1E-M-DC12V-R
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12VDC
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Сигнальные реле, до 2 ампер
Coil Current :
33.3 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Material :
Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
2 A
Features :
Reverse Polarity
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
10 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
5 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
250VAC, 220VDC - Max