TX2SA-12V-1-Z
Номер детали производителя:
TX2SA-12V-1-Z
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
RELAY TELECOM DPDT 1A 12VDC
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Сигнальные реле, до 2 ампер
Coil Current :
11.7 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
4 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Relay Type :
Telecom
Release Time :
4 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
220VDC - Max