PC323-12L-X
- Номер детали производителя:
- PC323-12L-X
- Производитель/бренд:
- Picker Components
- Часть описания:
- RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
- Производитель :
- Picker Components
- Категория продукта :
- Сигнальные реле, до 2 ампер
- Coil Current :
- 12.5 mA
- Coil Insulation :
- Class B
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Material :
- Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
- Contact Rating (Current) :
- 2 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 0.6 VDC
- Operate Time :
- 4.5 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- Telecom
- Release Time :
- 1.5 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC, 220VDC - Max