SFS5-L-DC24V-D
Номер детали производителя:
SFS5-L-DC24V-D
Часть описания:
RELAY SAFETY 6PST 6A 24V
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
6PST-5NO/1NC (5 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current) :
6 A
Features :
Diode, Lighted Indicator
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max