MS05-1A71-75LHR
Номер детали производителя:
MS05-1A71-75LHR
Производитель/бренд:
Standex Electronics
Часть описания:
RELAY REED SPST 500MA 5V
Производитель :
Standex Electronics
Категория продукта :
Герконовые реле
Coil Current :
10 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
5VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
500 mA
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
3.5 VDC
Must Release Voltage :
0.75 VDC
Operate Time :
0.5 ms
Operating Temperature :
-20°C ~ 65°C
Product Status :
Obsolete
Release Time :
0.1 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
200VAC, 200VDC - Max
Termination Style :
PC Pin
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Coto Technology
    RELAY REED DPST 500MA 12V
  • Coto Technology
    RELAY REED SPDT 250MA 12V
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
    RELAY REED SPDT 500MA 24V
    RELAY REED SPDT 250MA 5V
    RELAY REED DPST 500MA 5V