D71A2100
Номер детали производителя:
D71A2100
Производитель/бренд:
Celduc
Часть описания:
REED RELAY 1A/5V
Производитель :
Celduc
Категория продукта :
Герконовые реле
Coil Current :
10 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
5VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Rhodium (Rh)
Contact Rating (Current) :
500 mA
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
3.75 VDC
Must Release Voltage :
0.8 VDC
Operate Time :
1 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Release Time :
50 µs
Seal Rating :
Switching Voltage :
100VDC - Max
Termination Style :
PC Pin
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Coto Technology
    RELAY REED DPST 500MA 12V
  • Coto Technology
    RELAY REED SPDT 250MA 12V
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
    RELAY REED SPDT 500MA 24V
    RELAY REED SPDT 250MA 5V
    RELAY REED DPST 500MA 5V