DIP12-2A72-21D
Номер детали производителя:
DIP12-2A72-21D
Часть описания:
RELAY REED DPST 1A 12V
Состояние запаса:
445
Coil Current :
24 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Diode
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.8 VDC
Operate Time :
0.5 ms
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Release Time :
0.1 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
200VAC, 200VDC - Max
  • Coto Technology
    RELAY REED DPST 500MA 12V
  • Coto Technology
    RELAY REED SPDT 250MA 12V
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
    RELAY REED SPDT 500MA 24V
    RELAY REED SPDT 250MA 5V
    RELAY REED DPST 500MA 5V
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
DIP12-1A72-12D Standex Electronics 44 RELAY REED SPST 1A 12V
DIP12-1A72-12L Standex Electronics 47 RELAY REED SPST 1A 12V
DIP12-1C90-51D Standex Electronics 76 RELAY REED SPDT 500MA 12V
DIP12-1C90-51L Standex Electronics 18 RELAY REED SPDT 500MA 12V
DIP12-2A72-21L Standex Electronics 9,979 RELAY REED DPST 1A 12V
DIP1215 Sensata Technologies 7,901 SSR RELAY SPST-NO 1.5A 20-140V
DIP1215R Sensata Technologies 9,471 SSR RELAY SPST-NO 1.5A 20-140V
DIP15-2A72-21L Standex Electronics 13 RELAY REED DPST-NO 1A 15V