BE24-1A85-P
Номер детали производителя:
BE24-1A85-P
Производитель/бренд:
Standex Electronics
Часть описания:
RELAY REED SPST 1A 24V
Производитель :
Standex Electronics
Категория продукта :
Герконовые реле
Coil Current :
17.1 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
3.6 VDC
Operate Time :
1 ms
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Release Time :
0.1 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
1000VAC, 1000VDC - Max
Termination Style :
PC Pin
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Coto Technology
    RELAY REED DPST 500MA 12V
  • Coto Technology
    RELAY REED SPDT 250MA 12V
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
    RELAY REED SPDT 500MA 24V
    RELAY REED SPDT 250MA 5V
    RELAY REED DPST 500MA 5V