MGN-2AM-AC120
- Номер детали производителя:
- MGN-2AM-AC120
- Производитель/бренд:
- Omron Automation
- Часть описания:
- RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 120V
- Производитель :
- Omron Automation
- Категория продукта :
- Силовые реле, более 2 ампер
- Coil Current :
- 79 mA
- Coil Insulation :
- Class F
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 120VAC
- Contact Form :
- DPST-NO (2 Form A)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 102 VAC
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 30 ms
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 80°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 30 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 600VAC, 28VDC - Max