HMC2010JT56M0
- Номер детали производителя:
- HMC2010JT56M0
- Производитель/бренд:
- Stackpole Electronics, Inc.
- Часть описания:
- RES 56 MOHM 5% 3/4W 2010
- Производитель :
- Stackpole Electronics, Inc.
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2010 (5025 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 56 MOhms
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Supplier Device Package :
- 2010
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%