SZRMY41AC110120V
- Номер детали производителя:
- SZRMY41AC110120V
- Производитель/бренд:
- Honeywell Sensing and Productivity Solutions
- Часть описания:
- RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V
- Производитель :
- Категория продукта :
- Силовые реле, более 2 ампер
- Coil Current :
- 27 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 120VAC
- Contact Form :
- 4PDT (4 Form C)
- Contact Material :
- Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
- Contact Rating (Current) :
- 3 A
- Features :
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 90 VAC
- Must Release Voltage :
- 36 VAC
- Operate Time :
- 20 ms
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 20 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC, 125VDC - Max