AZ940-1A-18DSE
- Номер детали производителя:
- AZ940-1A-18DSE
- Производитель/бренд:
- American Zettler
- Часть описания:
- 10A POWER RELAY
- Производитель :
- American Zettler
- Категория продукта :
- Силовые реле, более 2 ампер
- Coil Current :
- 11.3 mA
- Coil Insulation :
- Class B
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 18VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Material :
- Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 13.5 VDC
- Must Release Voltage :
- 0.9 VDC
- Operate Time :
- 8 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 5 ms
- Seal Rating :
- Sealed - Fully
- Switching Voltage :
- 400VAC, 150VDC - Max