AZ2800-2A-12DK
Номер детали производителя:
AZ2800-2A-12DK
Производитель/бренд:
American Zettler
Часть описания:
40A POWER RELAY
Производитель :
American Zettler
Категория продукта :
Силовые реле, более 2 ампер
Coil Current :
140 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
25 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
25 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
600VAC, 30VDC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Panasonic
    RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V
  • Panasonic
    RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
    RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
    RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
    RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V