PR2C10DC12K
- Номер детали производителя:
- PR2C10DC12K
- Производитель/бренд:
- Hasco Relays
- Часть описания:
- RELAY DPDT 10A 12V
- Состояние запаса:
- 270
- Производитель :
- Hasco Relays
- Категория продукта :
- Силовые реле, более 2 ампер
- Coil Current :
- 44 mA
- Coil Insulation :
- Class B
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Material :
- Silver Alloy
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 9.6 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 15 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- Release Time :
- 5 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 277VAC - Max