PRD-11AG0-120
Номер детали производителя:
PRD-11AG0-120
Производитель/бренд:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Часть описания:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 120V
Состояние запаса:
110
Производитель :
Категория продукта :
Силовые реле, более 2 ампер
Coil Current :
85 mA
Coil Insulation :
Class B
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
102 VAC
Must Release Voltage :
12 VAC
Operate Time :
40 ms
Operating Temperature :
-55°C ~ 45°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
20 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
240VAC - Nom