K706-1PLDT-24VDC
- Номер детали производителя:
- K706-1PLDT-24VDC
- Производитель/бренд:
- Kacon
- Часть описания:
- RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
- Состояние запаса:
- 103
- Производитель :
- Kacon
- Категория продукта :
- Силовые реле, более 2 ампер
- Coil Current :
- 22.1 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Material :
- Silver (Ag), Gold (Au)
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Diode, Lighted Indicator, Test Button
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 20 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 20 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC - Max