HF12-1A54-8
- Номер детали производителя:
- HF12-1A54-8
- Производитель/бренд:
- Standex Electronics
- Часть описания:
- RELAY RF SPST-NO 1.5 A 12V
- Производитель :
- Standex Electronics
- Категория продукта :
- Высокочастотные (РЧ) реле
- Coil Current :
- 47.9 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 1.5 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.8 VDC
- Operate Time :
- 3 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Release Time :
- 1 ms
- Switching Voltage :
- 500VAC, 500VDC - Max