280-D40N2XC
Номер детали производителя:
280-D40N2XC
Производитель/бренд:
c3controls
Часть описания:
2 Pole, 40A, 24V AC (50/60 Hz)
Состояние запаса:
300
Производитель :
c3controls
Категория продукта :
Контакторы (электромеханические)
Coil Voltage :
24VAC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Insulation - Class B
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
18 VAC
Must Release Voltage :
6 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
277VAC - Max
Termination Style :
Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • EPCOS (TDK)
    HVC200A-24SE / 200A 24V DUAL COI
  • TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
    RELAY CONTACTOR SPST 500A 12V