MC-65A-AC120V
- Номер детали производителя:
- MC-65A-AC120V
- Производитель/бренд:
- Altech Corporation
- Часть описания:
- CONTACTOR 3P 65A 2 NO/2 NC 120VA
- Состояние запаса:
- 1
- Производитель :
- Altech Corporation
- Категория продукта :
- Контакторы (электромеханические)
- Coil Voltage :
- 120VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 65 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount, DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operating Temperature :
- -5°C ~ 40°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max