A2H1ASQ12VDC1.6
- Номер детали производителя:
- A2H1ASQ12VDC1.6
- Производитель/бренд:
- CIT Relay and Switch
- Часть описания:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 12V
- Производитель :
- CIT Relay and Switch
- Категория продукта :
- Автомобильные реле
- Coil Current :
- 133.3 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 50 A
- Features :
- Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)