A2M1ACQ12VDC1.6R
- Номер детали производителя:
- A2M1ACQ12VDC1.6R
- Часть описания:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
- Coil Current :
- 133.3 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Features :
- Resistor
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)