PC776-1X-12C-X
- Номер детали производителя:
- PC776-1X-12C-X
- Производитель/бренд:
- Picker Components
- Часть описания:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 130A 12V
- Производитель :
- Picker Components
- Категория продукта :
- Автомобильные реле
- Coil Current :
- 324.3 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 130 A
- Features :
- IP54 - Dust Protected, Water Resistant
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 7.2 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 40VDC - Max