A21CCQ24VDC1.6R
- Номер детали производителя:
- A21CCQ24VDC1.6R
- Производитель/бренд:
- CIT Relay and Switch
- Часть описания:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 24V
- Производитель :
- CIT Relay and Switch
- Категория продукта :
- Автомобильные реле
- Coil Current :
- 66.7 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Features :
- Resistor
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 16.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operate Time :
- 7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 5 ms
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)