AZ980-1C-12DE
- Номер детали производителя:
- AZ980-1C-12DE
- Производитель/бренд:
- American Zettler
- Часть описания:
- 80A SUPER-ISO AUTO RELAY
- Состояние запаса:
- 253
- Производитель :
- American Zettler
- Категория продукта :
- Автомобильные реле
- Coil Current :
- 133.3 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 60 A
- Features :
- Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 5 ms
- Switching Voltage :
- 30VDC - Max