TR30FBD1K00
- Номер детали производителя:
- TR30FBD1K00
- Производитель/бренд:
- Stackpole Electronics, Inc.
- Часть описания:
- RES 1K OHM 1% 30W TO220
- Производитель :
- Stackpole Electronics, Inc.
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.810" (20.58mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-220-2
- Power (Watts) :
- 30W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
- Supplier Device Package :
- TO-220
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%