FPC040P010
Номер детали производителя:
FPC040P010
Производитель/бренд:
Chip Quik, Inc.
Часть описания:
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM PIT
Производитель :
Chip Quik, Inc.
Категория продукта :
Адаптер, разделительные платы
Board Thickness :
0.062" (1.57mm) 1/16"
Material :
FR4 Epoxy Glass
Number of Positions :
10
Package Accepted :
FPC Connector
Pitch :
0.016" (0.40mm)
Product Status :
Active
Proto Board Type :
SMD to DIP
Size / Dimension :
0.900" x 0.550" (22.86mm x 13.97mm)