LDS70-58-H03
- Номер детали производителя:
- LDS70-58-H03
- Производитель/бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Часть описания:
- LED DVR CC/CV AC/DC 29-58V 1.2A
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория продукта :
- Драйверы светодиодов
- Approval Agency :
- CE, CSA, EN, UL
- Current - Output (Max) :
- 1.2A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Power (Watts) :
- 70 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 8.86" L x 1.65" W x 1.05" H (225.0mm x 42.0mm x 26.7mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 277VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 120VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 29 ~ 58V