RUT2012FR300CS
Номер детали производителя:
RUT2012FR300CS
Производитель/бренд:
Samsung Electro-Mechanics
Часть описания:
RES 0.3 OHM 1% 1/4W 0805
Производитель :
Samsung Electro-Mechanics
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.61mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
300 mOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%