PCD-16-1050B
Номер детали производителя:
PCD-16-1050B
Производитель/бренд:
MEAN WELL
Часть описания:
LED DRVR CC AC/DC 12-16V 1.05A
Производитель :
MEAN WELL
Категория продукта :
Драйверы светодиодов
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
Triac
Efficiency :
80.5%
Features :
OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
17 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP42
Size / Dimension :
3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
12 ~ 16V