CML1206X7R202KT50V
Номер детали производителя:
CML1206X7R202KT50V
Производитель/бренд:
Stackpole Electronics, Inc.
Часть описания:
CAP CER 2000PF 50V X7R 1206
Производитель :
Stackpole Electronics, Inc.
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2000 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V