PSW-24048
- Номер детали производителя:
- PSW-24048
- Производитель/бренд:
- Altech Corporation
- Часть описания:
- AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 240W
- Производитель :
- Altech Corporation
- Категория продукта :
- Промышленные источники питания на DIN-рейку
- AC Voltage - Input :
- 180 ~ 550 VAC
- Applications :
- Industrial, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cULus
- Current - Output (Max) :
- 5A
- DC Voltage - Input (Max) :
- 780V
- DC Voltage - Input (Min) :
- 254V
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output
- Input Type :
- AC or DC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 240W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 4.47" L x 2.48" W x 4.93" H (113.5mm x 63.0mm x 125.2mm)
- Standard Number :
- 508; 60950-1
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V