DM62J11S205Q
- Номер детали производителя:
- DM62J11S205Q
- Производитель/бренд:
- C&K, now part of Littelfuse
- Часть описания:
- SWITCH ROCKER DPST 10A 125V
- Производитель :
- C&K, now part of Littelfuse
- Категория продукта :
- Кулисные переключатели
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Concave (Curved)
- Circuit :
- DPST
- Color - Actuator/Cap :
- White
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 65°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V