C1250ANBW-085B
- Номер детали производителя:
- C1250ANBW-085B
- Производитель/бренд:
- Bulgin
- Часть описания:
- SWITCH ROCKER DPST 16A 250V
- Производитель :
- Bulgin
- Категория продукта :
- Кулисные переключатели
- Actuator Marking :
- O -
- Actuator Type :
- Concave (Curved)
- Circuit :
- DPST
- Color - Actuator/Cap :
- White
- Current Rating (Amps) :
- 16A (AC), 1A (DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Flange
- Operating Temperature :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 26.30mm x 12.40mm
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V