AF2512FK-0711KL
- Номер детали производителя:
- AF2512FK-0711KL
- Производитель/бренд:
- YAGEO Group
- Часть описания:
- RES 11K OHM 1% 1W 2512
- Производитель :
- YAGEO Group
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.67mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 11 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%